• 0.352 232 15 17
  • info@betapen.com.tr

Yardımcı Profiller


"Yardımcı profiller, Pvc kapı ve pencere sistemlerinde, aynı ana profiller gibi kullanıldıkları serilere özel pvc profillerdir. Kendi serileri dışında kullanılma imkânları çok azdır. Pvc doğrama üretilirken uygulamacının kullanmak zorunda kaldıkları pvc profillerdir."


Pvc kapı ve pencere sistemleri ana pvc profil olmadan üretilemez. Fakat çok nadir de olsa yardımcı profillerin bazıları olmadan pvc kapı ve pencere sistemleri üretilebilir. Yardımcı profillerin farklı marka ve serileri arasında ortak kullanılabilirliği pek yoktur. Ancak bazı tesadüflerle ortak kullanım alanları olabilir. Pencere üreticisi, yardımcı profilleri tekniğinin gereği ve nihai tüketicinin istekleri doğrultusunda seçer, fakat ikame edecek başka bir yardımcı profil kullanamaz. Bu nedenle; yardımcı profiller, pvc kapı ve pencere sistemlerinde ana profil gibi kullanılır.

Pvc kapı ve pencerenin üretim biçimi, teknik özellikleri ve montaj şekline göre seçilen yardımcı profiller, imalat aşamasında üretim parkuruna alınmak durumundadır. Genellikle yerine ikame edecek bir pvc profil olmadığından, eksikliği durumunda pvc kapı ve pencerelerin üretilememesi söz konusu olabilir.

Üretim aşamasında kullanılmaları zorunludur ve genellikle başka bir alanda veya başka bir fonksiyon için kullanılmaları mümkün değildir. Pvc kapı ve pencere sistemlerinin oluşturulmasında ana profillerle uyumlu ve uygulanması zorunlu olan pvc profillerdir.
Kategorideki Tüm Ürünler


Selenit 75 PVC Pencere Serisi

KALİTENİN ESTETİK VE GÜÇLE UYUMU.. SELENİT 75 Dönem Başlıyor

Detayı Görüntüle

Detay Profiller

Pvc kapı ve pencere sistemlerinde kullanılan pvc detay profiller, Fırat’ın pvc pencere ve kapı sistemleri markaları olan Fıratpen, Winhouse ve Gedizpen markalarında ve serilerinde ortak olarak kullanılan pvc profil çeşididir.

Detayı Görüntüle

Yardımcı Profiller

Yardımcı profiller, Pvc kapı ve pencere sistemlerinde, aynı ana profiller gibi kullanıldıkları serilere özel pvc profillerdir. Kendi serileri dışında kullanılma imkânları çok azdır. Pvc doğrama üretilirken uygulamacının kullanmak zorunda kaldıkları pvc profillerdir.

Detayı Görüntüle

Lamine Kaplama PVC Pencere

RAL standartlarına uygun olarak yapılan hot-melt (sıcak yapıştırma) laminasyon tekniği ile kaplanan doğal ahşap desenli Winhouse PVC Pencere ve Kapı Sistemleri, zengin kaplama seçenekleri, estetik görünümleri ve işlevsellikleriyle özgün mimari ve özel dekoratif beklentilerinize ideal çözümler sunar.

Detayı Görüntüle

BETAPEN PLASTİK PVC ALÜMİNYUM DOĞRAMA - KAYSERİ

BETAPEN PLASTİK PVC ALÜMİNYUM DOĞRAMA - KAYSERİ

BETAPEN PLASTİK PVC ALÜMİNYUM DOĞRAMA - KAYSERİ

BETAPEN PLASTİK PVC ALÜMİNYUM DOĞRAMA - KAYSERİ

BETAPEN PLASTİK PVC ALÜMİNYUM DOĞRAMA - KAYSERİ